Spotkanie DKK OCCiN w Toruniu

Data spotkania – 17.07.2017; dyskutowana książka: Anna Dziewit-Meller, Marcin Meller Gaumardżos!; liczba osób obecnych na spotkaniu – 19.

Przedwakacyjne spotkanie Klubu miało prawdziwie biesiadny charakter. No bo jak inaczej dyskutować o barwnej, pełnej rozgardiaszu książce o Gruzji, jeśli nie przy suto zastawionym stole, wznosząc toasty za spotkanie, Dyskutantów i literaturę? 😉
Książkę – ciekawą, rozśpiewaną i w większości wesołą – można z przymrużeniem oka potraktować jako przewodnik. W sensie geograficznym, kulinarnym i socjologicznym – sporo w niej informacji krajoznawczych, o miejscach wartych odwiedzenia, zwyczajach i upodobaniach kulinarnych w poszczególnych regionach. Można w niej także znaleźć potężny kawał historii Gruzji, która – podobnie jak w Polsce – nie należy do najłatwiejszych.
Naszą wyjątkową suprę 😉 wzbogaciły także opowieści p. Marii – Dyskutantki, która parę dni przed posiedzeniem Klubu zdążyła wrócić z wakacji w Gruzji. Jej doświadczenia i refleksje z podróży były fantastycznym dopełnieniem rozmów, prowadzonymi nad Gaumardżos! – pozwoliły nam wczuć się jeszcze bardziej w klimat tego nieco zwariowanego, w sumie mało znanego kraju. Ale bardzo przyjaznego i zachęcającego do korzystania z życia.
Ocena książki: 4+

Magdalena Gogulska-Dębska
Moderator DKK OCCiN